یکشنبه 8 بهمن 1391
مدیرعامل بانك ابراز داشت: خوشبختانه رشد منابع بانك از 20 دی تا 4 بهمن ماه فراتر از رشد نقدینگی كشور بوده است.

آقای حیدری در همایش بررسی عملكرد ادارات امور وشعب مستقل كه با حضوراعضای هیأت مدیره و مدیران امور در مركز آموزشی كوثر برگزار شد، گفت: رشد نقدینگی كشور در حال حاضر حدود 22،23 درصد است كه رشد منابع بانك فراتر از آن بوده و این جای تقدیر دارد. خوشبختانه ظرف این مدت روند رشد منابع هیچ كدام از ادارات و شعب، كاهشی نبوده است.

وی با تاكید بر ضرورت پیگیری پرونده های مطالباتی توسط مسئولان ادارات و شعب اظهار داشت: مسئولان ادارات امور و شعب مستقل هیچ مسئولیتی مهمتر از پیگیری پرونده های مطالباتی ندارند. در عین حال لازم است روند رسیدگی، ابتدا از پرونده های بزرگ آغاز شود و چنانچه به هر علت با بدهكاران توافق حاصل نشد، باید ظرف همان روز اقدامات قانونی با جدیت كامل انجام گیرد.

آقای حیدری افزود: باید به ازای هر كمیته اعتباری در ادارات و شعب، دو كمیته وصول مطالبات برگزار شود و هیچ روزی بدون رسیدگی به این پرونده ها به پایان نرسد.
وی خواستار استفاده از ظرفیت های قانونی و بسیج عمومی همكاران در جهت وصول مطالبات بانك شد و گفت: مهمترین ماموریت مدیران ادارات ظرف مدت 5/1 ماه پایانی سال، ساماندهی مطالبات معوق است و عملكرد همكاران به صورت روزانه بررسی خواهد شد.

مدیرعامل در ادامه به بررسی عملكرد ادارات امور و شعب مستقل بانك در زمینه منابع و وصول مطالبات پرداخت واضافه كرد: كثرت كار و شلوغی شعب نباید حساسیت همكاران را در پیگیری وصول مطالبات از بین ببرد.

وی در پایان بر لزوم بازبینی، بررسی و كنترل روزانه عملكرد روسای شعب ادارات امور در زمینه پیگیری و وصول مطالبات توسط روسای ادارات تاكید كرد.

آقای دامغانیان: تلاش برای تجدید ارزیابی دارایی
در این همایش آقای دامغانیان عضو هیأت مدیره گفت: برای موضوع افزایش سرمایه بانك از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، تمامی مسئولان ادارات امور باید نهایت تلاش خود را مصروف دارند تا در پایان بهمن ماه بتوانیم این موضوع را انجام دهیم.
وی با اشاره به آمادگی بانك جهت تامین نقدینگی شعب در زمان باقیمانده سال ابراز داشت:
لازم است مدیران ادارات امور ضمن برپایی جلسات و انجام هماهنگی های لازم با ناظران پولی
استان ها، نیازهای پولی خود را هرچه زودتر به ستاد اعلام كنند.

آقای حسین زاده: خدمات جدید بانك رونمایی می شود
آقای حسین زاده نیز در این همایش ابراز داشت: طی روزهای آتی محصولات خدمات جدید بانك برای اولین بار در سیستم بانكی كشور رونمایی خواهد شد كه می تواند تغییرات و تحولات اساسی در محصولات بانك ملی ایران ایجاد كند.
عضو هیأت مدیره با اشاره به پرونده های مطالباتی گفت: تا آنجا كه ممكن است پرونده های غیر متمركز تعیین تكلیف گردد، بویژه این امر باید در شعب مستقل و مركزی استان ها صورت گیرد.

آقای منصورخاكی: لزوم آسیب شناسی مطالبات معوق
در ادامه آقای منصور خاكی با اشاره به رشد 30 درصدی منابع موثر بانك در دی ماه خواستار بررسی جزئی تر این رشد در مقایسه با رشد نقدینگی سال های گذشته، مناطق هم درجه، بانك های دیگر و ... شد.
عضو هیأت مدیره بر ضرورت آسیب شناسی وصول مطالبات معوق تاكید كرد و گفت: مهمترین ماموریت مدیران در دوماهه انتهای سال، كاهش مطالبات معوق است كه مستقیماً بر سودآوری و استحكام
صورت های مالی بانك تاثیر می گذارد.

آقای خواجه حسنی: رشد 30 درصدی منابع بانك
عضو هیأت مدیره بانك با اعلام رشد 30 درصدی منابع موثر بانك در دی ماه گفت: این عملكرد مطلوب موجب شور و شعف همه شد و مشخص كرد اگر آستین همت همكاران بالا زده شود، این توان وجود دارد كه بیشتر از این هم رشد داشته باشیم، البته این نباید همكاران را مغرور سازد.
آقای خواجه حسنی بر لزوم شناسایی بازارهای جدید توسط همكاران تاكید كرد و گفت: لازم است متناسب با نیازهای مشتریان جدید، محصولات ویژه بانك طراحی و ارائه گردد.
وی در این همایش تحلیل رقبا را موضوعی مهم و قابل پیگیری برای مدیران ادارات دانست.

همچنین در ادامه همایش ادارات امور شعب استان‌هایی كه در دو مقطع خرداد ماه 91 نسبت به اسفند ماه 90 و شهریور ماه 91 نسبت به خرداد ماه 91 در خصوص سرانه شعب و سرانه سپرده كاركنان در میان بانك‌های تجاری استان افزایش جایگاه داشتند، معرفی شدند.

بر این اساس در سرانه شعب و سرانه سپرده كاركنان در مقطع زمانی خرداد ماه 91 نسبت به اسفند ماه 90 به ترتیب ادارات امور شعب استان‌های مركزی، چهارمحال و بختیاری، یزد، اردبیل، هرمزگان، كرمان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی در میان بانك‌های تجاری استان افزایش جایگاه داشتند.

در عین حال در سرانه شعب و سرانه سپرده كاركنان در مقطع زمانی شهریور ماه 91 نسبت به خرداد ماه 91 نیز به ترتیب ادارات امور شعب استان‌های قزوین، همدان، خوزستان، كهگیلویه و بویر احمد، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی در میان بانك‌های تجاری استان از افزایش جایگاه برخوردار شدند.
در ادامه این همایش از دارندگان رتبه های برتر آزمون تعیین سطح ریالی و ارزی بانك تقدیر گردید.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 10 بهمن 1391    | توسط:    |    |
نظرات()